Tipy na dárky k 1.narozeninám

tipy-na-darky-k-1.narozeninam
Без рубрики

Oslava prvních narozenin u dětí je vždy velkou radostnou událostí v celé rodině. Je to takový první velký milník po narození. A s velkou událostí přícházejí i velká očekávání.

My už za sebou máme 1.narozeniny obou našich dětí. Miriam své oslavila teprve nedávno. O tom, jak to vše letí se vám rodičům ani nemusím rozepisovat….

Obě naše děti oslavili první narozeniny pouze v kruhu rodinném. Oslava s dětmi mi v tomto věku ještě nedávala moc smysl. Rozdíl byl v tom, že Máťa měl jednu velikou oslavu, na kterou se sjeli všichni najednou, kdežto Miri to měla rozdělené na dva dny, kdy v jeden den přijeli přát moji rodiče a druhý den rodiče Michala. Udělali jsme to takto záměrně, protože na té Máťově oslavě, kde nás bylo hodně, to pro něj bylo takové hektické. Dostal fakt hromadu hraček a nevěděl, co dřív. Byl přehlcený. A každý si s ním chtěl pohrát s tou hračkou, kterou mu dal atd…. a ono to prostě nešlo všechno dobře skloubit dohromady. Rozhodli jsme se, že to budeme tedy takto dělit, aby každý s oslavencem mohl strávit čas a aby i dítko mělo dostatek času se na nové hračky podívat.

———————————————————————————————————————————–

K sepsání tohoto článků mě vedly dva důvody.
1. I já jsem hledala inspiraci na dárky k 1.narozeninám (i když u něčeho už jsem předem věděla, že to chci pořídit) a tak jsem se chtěla předat inspiraci dál.
2. Na Instagramu, se mi množí zprávy na hračky, které máme doma a toto je forma, jak jsem to celé chtěla ucelit.

Proto jsem se rozhodla sepsat sérii článků s tipy na dárky pro děti v určitém věku. Tento článek je jedním z nich. V tomto konkrétním článku se s vámi podělím právě o tipy na dárky k 1.narozeninám.

Dárky, které zde budou uvedené jsou zde hlavně pro vaši inspiraci a neberte je prosím jako normu.
Ať už vyberete dítěti jakýkoliv dárek/dárky určitě bude mít velikou radost, protože jenom vy znáte vaše dítko nejlépe a víte, co mu vykouzlí úsměv na tváři.

———————————————————————————————————————————–

TIPY NA DÁRKY K 1.NAROZENINÁM

Aktivní kostka s motorickým labyrintem
Kostka obsahuje celkem 8 různých vzdělávacích a zábavných aktivit pro děti od jednoho roku.
Stačí otočit kolečkem mlýnku a pozorovat, jak se přesypávají vajíčka různých velikostí a jaký vydávají zvuk. Děti mohou otáčet ozubenými koly nebo se pozorovat v zrcadle, což velmi baví Miri. Dále například mohou vkládat rybky a kvítky do jezírka, naučit se druhy ovoce na straně se stromem nebo ho posouvat po větvích. Vrchní část kostky s labyrintem lze vyndat a vložit dovnitř.

Mne osobně se velmi líbí zpracování kostky, které je kvalitní. Vzhled děti rozhodně zaujme.
Myslím, že když kostku koupíte jako dárek k prvním narozeninám – neprohloupíte. Tím, že je kostka poměrně velká, může se o ní dítě hezky opírat, když bude trénovat vstávání. Mne osobně se líbí, že u ní může při hraní Miri stát. Překvapilo mne, že si s kostkou dost vyhraje i náš Máťa, který už má 3,5 roku.

Tato kostka byla navíc oceněna v soutěži Dobrá hračka.

Alternativou k výše zmíněné kostce pak můžou být stolečky a aktivitami, které děti také milují. Mne osobně se moc líbí tento dřevěný motorický stoleček s aktivitami a dřevěný hrací stolek s aktivitami – les.

Suchý bazének s kuličkami
Věc, kterou děti milují bez rozdílů. Balónky, balónky a balónky. Evidentně čím víc, tím spokojenější dítě 😀
Bazének s balónky je za mě velmi vděčný dárek pro každé dítě. Neznám snad jediné dítko, které by tento dárek neocenilo. Za mě rozhodně MUST HAVE pro každé dítko.
My jsme ten náš pořizovali Máťovi k prvním narozeninám a sklidil veliký úspěch. Máťa si tam od mala užil spoustu legrace a k němu se už často přidává i Miri.

TeePee stan
Teepee stan byl dalším dárkem k Máťovým 1.narozkám. Když byl malý, rád tam chodil. Válel se tam spolu s námi. Prozkoumával ho. Chodili jsme si tam číst. Dělali na sebe kuk skrz okénka. Před druhými narozeninami se nám zdálo, že o něj už nejeví takový zájem a tak jsme ho uklidili na neurčito na půdu s tím, že ho vytáhneme později (i teda kvůli menšímu prostoru v pokojíčku). Když teď nad tím přemýšlím, možná je zase správný čas vytáhnout ho ven. Třeba více zaujme Máťu teď, když je starší a nebo bude mít možnost si ho více užít Miri.
Za mě osobně je to moc hezký dárek pro děti – jen je nutno počítat s tím, že to zabere kus místa.

Montessori houpačka
Multifunkční montessori houpačka podpoří správný motorický rozvoj vašeho dítěte.
Houpačka tak může být i prolézačkou, skluzavkou, skrýší, sedačkou, prodejním pultíkem a mnohem víc.
Máťa tím, že mu bylo 9 měsíců před létem a furt jsme byli venku a někde lezl, podlézat, přelézal atd…. a byl velice akční, tak mi přišlo, že houpačka by pro něj byla zbytečnost, proto jsme mu ji nepořizovali. Miri to má však přesně naopak a oproti Máťovi zas tak akční není, proto houpačku dostala a přichází jí pomalu na chuť.
Nicméně je nutno podotknout, že houpačku teď hodně využívá Máťa ve svých 3,5 letech.
Montessori houpačka je dle mě dárek, do kterého se vyplatí investovat, protože vaše dítě bude bavit několik let a může ji využít dle libosti na několik způsobů.

Houpačku můžete rozšířit i o oboustranné prkno – z jedné strany skluzavka, z druhé strany lezecká deska s úchyty.
Dalším rozšířením může být piklerový trojúhelník, který zpestří celou sestavu a rozšíří schopnosti dítka.
Děti si na celé sestavě užijí spoustu zábavy při šplhání, přelézání, podlézání a i klouzání. Navíc zdokonalí své motorické dovednosti, koordinaci očí a rukou, logické myšlení, fyzickou zdatnost, procvičí a posílí celé tělo.

BiOBUDDi stavebnice
O značce BiOBUDDi jsem se dozvěděla až díky Chytré opičce, kde jsem ji objevila. Musím říct, že mě tato stavebnice zaujala už od pohledu. Velmi mne pak překvapilo zjištění, že jde o ekologickou stavebnici, která je vyrobena z cukrové třtiny. Super je fakt, že je kompatibilní s Duplem, které již máme doma. A tak se můžou obě stavebnice kombinovat. Pro 1.narozeniny bych určitě zvolila sadu se zvířátky, kde dítko skládá hlavy zvířátek dohromady, což je pro něj velmi zábavné.

Pro malé dětské ručičky se tyto kostičky hůře spojují – chce to trochu síly pro zapojení dílků. Ale ročnímu dítěti z počátku nejprve stavíte vy, než si na to přijde samo. Aspoň finální stavby pevněji drží.

My máme doma i tu základní sadu Naučte se stavět 100 bloků, ze které si Máťa rád staví.

Kuličková dráha
My jsme brali rovnou tu velkou XXL, protože víme, že bude mít velký úspěch i u Máti a ten už je vyšší. Chtěla jsem tuhle velikou dřevěnou variantu asi hlavně proto, že Máťu to vždy všude dost baví (ale až teď v pozdějším věku), tak aby si s ní pak vyhráli společně. Vybrala jsem tuto kuličkovou dráhu od české značky eliNeli, která mne velice zaujala, protože vyrábí opravdu krásné, aktivní a kvalitní hračky pro děti již od těch nejmenších až po větší. Produkty eliNeli mimo jiné rozvíjí kreativitu a pohybový potenciál dětí, skvěle zapadnou do interiéru a vrací se k tradičnímu materiálu — ke dřevu. A tuhle kombinaci já mám moc ráda ve všech ohledech. Velmi sympatická je mi i cena kuličkové dráhy. Líbí se mi, že při hraní s kuličkovou dráhou děti trénují trpělivost, soustředění, postřeh, motorické dovednosti, a koordinaci pohybů – a to vše formou lákavé hry. Součástí kuličkové dráhy je i parádní dřevěný vláček s otočnými kostkami s písmenky, které se dítko může později učit a může zkusit poskládat třeba své jméno.

FISHER-PRICE
Myslím, že Fisher-Price je pro všechny rodiče známou značkou. Tato značka vyrábí hračky pro děti od narození až do předškolního věku. Nabízí tak rozsáhlý sortiment lákavých hraček pro děti.

Pejskův stoleček
Obě moje děti tenhle stoleček milují a měli ho už před prvními narozeninami. Ale protože nepatří mezi ty nejlevnější dárky, zařadila jsem ho právě sem do dárků k 1.narozeninám. Tento (nebo nějaký podobný) stoleček by podle mě mělo mít doma každé dítko. Konkrétně tento naučný Pejskův stoleček má dětem co nabídnout. Nabízí mnoho aktivit a rozvíjí u dětí řeč. Stoleček mluví dvěmi jazyky – my máme češtinu a angličtinu. Ale jsou i jiné jazykové varianty a tak si můžete vybrat dle vašich preferencí. Velkou výhodou za mě je, že když pořídíte stoleček dříve, může ho dítko používat bez nožiček – tudíž má na zemi k dispozici „desku“, na které si mačká tlačítka apod. Až vám dítě povyroste, jednoduše stolečku přiděláte nohy – zde je za mě skvělé, že se dítě ke stolečku samo snaží zvedat, přitahovat až se k němu naučí stoupnout a podpírá se o něj. Tak to tedy fungovalo u mých obou dětí.

Mluvící pejsek
a
mluvící pejskova sestřička
Dalším skvělým dárkem jsou tyto mluvící plyšáci, do kterých se vaše děti zaručeně zamilují.
Tito veselí plyšoví kamarádi pomáhají hravou formou rozvíjet řeč i jemnou motoriku. Plyšáci reagují na dotyk tak, že spustí písničku, nebo začnou mluvit. S jejich pomocí se nejmenší mohou naučit víc než 100 slov.
Seznamují tak děti s novými tématy, pomocí písniček a říkadel je učí písmenka, číslice, rozeznávání barev a částí těla. Plyšáci v dětech upevňují pocit bezpečí a učí je chovat se přátelsky. Pomáhají také rozvíjet smysl pro rytmus a jemnou motoriku. Podněcují dítě, aby se učilo zpěvem, tancem a hrou. Líbí se mi, že díky technologii Smart Stages můžu hraní snadno přizpůsobit věku dítěte.

Naučný tablet
Toto je taky velký favorit u mých dětí. Super je, že je relativně malý a tak se mi všude vejde do kabely a vozíme ho s sebou. Tablet umí měnit fáze učení až ve třech úrovních podle toho, jak děti rostou.
Děti se s tabletem učí písmena, první slůvka, názvy zvířátek atd. Také si mohou tablet rozsvítit a tancovat na písničky nebo různé fráze, které jim pomohou trénovat rytmické a motorické dovednosti. Což velmi baví našeho staršího Máťu.

Výhodou je, že hračky od Fisher-Price jsou často skladem i v běžných supermarketech apod. Proto po nich můžete sáhnout i tehdy, když potřebujete dárek na poslední chvíli.
Myslím, že nesáhnete vedle, když vyberete jakoukoliv hračku od této značky. Pro děti jsou barevné a líbivé.

Odrážedlo pro nejmenší
Další moje MUST HAVE pro děti. Ideální dárek k 1.narozeninám je odrážedlo pro nejmenší dětičky. Vybírat můžete ze spousty značek, druhů, provedení atd.
Obě naše děti o odrážedlo jevili veliký zájem. Máťa začínal na malé policejní motorce. Kdežto Miri dostala auto pejska, které zároveň může plnit i funkci chodítka.

Chodítko
I chodítko může být fajn hračkou, která pomůže dětem při nejisté chůzi, přepraví menší náklad v podobě oblíbených plyšáků či hraček a ještě nabízí spoustu možností ke hře, objevování a vzdělávání. Dřevěná chodítka s nejrůznějšími hracími prvky a aktivitami potrénují jemnou motoriku, koordinací očí a rukou, logické myšlení, naučí děti barvičky, některá i zvířátka, počítat, hodiny nebo umožní dětem zahrát si na hudební nástroj.

Skákací zvířátko
I hopsátkem své dítko určitě potěšíte. Máťa jako malý dováděl na skákací krávě, kterou po něm Miri podědila
I zde opět můžete vybírat ze spousty značek, provedení a vybrat svému dítku zvířátko, které má v oblibě.

Závěsná houpačka
Další „hračka“ kterou mají obě naše děti v oblibě a to ať už ji máme zavěšenou doma či venku.
Při houpání v závěsné houpačce se děti snaží udržovat rovnováhu a tím posilují svaly.

Houpací zvířátko
Houpací zvířátko pro svého prcka také můžete vybrat dle vašich preferencí. Naše děti doma mají houpacího koníka, kterého Máťa jako malý dost prohnal. Miri se na něj teprve odhodlává, ale moc se jí líbí.

Edukativní box
Edu boxy od značky eliNeli je za mě dalším MUST HAVE pro každé dítě.
Jednotlivé boxy jsou zaměřené na konkrétní věk a tomu je přizpůsoben jeho obsah. Tento box je souborem dokonale promyšlené kombinace her a hracích prvků, vhodných pro děti ve věku od 13 do 18 měsíců věku a obsahuje: sadu puzzle se zvířátky, stohovací kelímky (věž), nasazovací hru, edukační montessori hru, zatloukačku, knihu – moje nálada (české a anglické výrazy), popis hraček a návody ke hře v českém a anglickém jazyce. Hračky zde jsou kvalitně a hezky designově zpracovány.

Kouzelné čtení
Za mě opět další MUST HAVE pro každé dítě. Kouzelné čtení je kombinace elektronické Albi tužky a knížek, které jsou k tomu určené. Pevně věřím, že to, jak Kouzelné čtení funguje, nemusím představovat, protože to každý rodič zná.
Pro nejmenší děti Kouzelné čtení nabízí miniknihy a zpívánky.
A i přestože jsou miniknihy určeny od 2 let, rozhodla jsem se je zařadit už sem, protože obě moje děti tyto miniknížky s Albi tužkou měly velmi brzy a moc je bavily už od batolete, kdy jsem s nimi nejčastěji prozkoumávala zvuky zvířátek. Což naprosto zbožňovaly a zvířecí zvuky jsme vždy společně napodobovali.
Pro děti je to zábavné a naučné.

Osobně musím pochválit „výdrž“ elektronické tužky – s dětmi už toho zažila spoustu a dostala pořádně zabrat a stále funguje tak, jak má.

A můj poslední tip je pro malé parádnice.

Naušnice
Máte holčičku a chcete ji dát naušničky? První narozeniny mohou být tou pravou příležitostí, kdy ji obdarovat prvním šperkem. My jsme náušnice pro Miri pořizovali u firmy Danfil a jsme s nimi velice spokojeni.
Nabízí spoustu druhů, tvarů a provedení ve skvělé kvalitě. Mají i několik variant zapínání a tak můžete vybrat dle vašich preferencí to pravé ořechové. Osobně se mi tam náušnice pro děti velmi líbí.
Dokonce nabízí možnost „sestavit“ si naušnice zcela podle vašich představ v jejich konfigurátoru 🙂

A to jsou mé tipy pro vás. 🙂

Záměrně jsem sem nedávala tipy na takové ty menší hračky, ale na ty větší, hodnotnější, na které se můžete případně i s rodinou složit a je tak vhodné je darovat k velké příležitosti, kterou první narozeniny rozhodně jsou.

Tags:

No responses yet

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Latest Comments

Нет комментариев для просмотра.